Schedules for the 2019-20 seasons. Games are Sundays at Sun Valley Skating Center and at Campion Ice House in Hailey. The B+ League has 4 teams and the B League has 10 teams for the 18-weekend season.

TEAMS, PLAYERS

B+ LEAGUE (52 players)

Sleestaks—Captain Jennifer Embree, Bobby Sloper, Casey Finegan, Dale Johnson, Jeremy Poynter, Jim Slanetz, Jini Griffith, Mark Watson, Matt Ward, Peter Stevenson, Steve Kuzura, Tess O’Sullivan, Tyler Corrock.

Hutch’s Bad Dogs—Captain Baba Street, Andrew Wall, Annie DeAngelo, Annie O’Sullivan, Cary Slone, Dillon Witmer, Hunter Storey, John Foley, Lincoln McNulty, Martin Matthews, Shannon Flavin, Spencer Cord, Wesley Southward.

Aardvarks—Captain Eric Wingard, Chris Corwin, Erik Wilander, Griff Rowell, Jane Peterson, Justin Miller, Karl Wilander, Mal Prior, Matt Bauer, Molly Mullaney, Quinn Baser, Rob Prew, Roger Figge.

Sharks—Captains Casey Kelly and Shaun Kelly, Beth McLam, Curt Martin, Dan Choma, Eric Dobbie, Erik Lisk, Espen Moen, Josh Green, Sam Herrick, Travis Vandenburgh, Wade Vagias, Will Hemmings.

 

B LEAGUE (115 players)

Dream Crushers—Captain Bryan Burrell, Amanda Deaver, Angela Burrell, Annie Leady, Cameron Leady, Ian Sundby, Jeff Burrell, Josh Neville, Ryan Casey, Lacie Hernandez, Tony Mallane.

The Chubbies—Captain Lucy Chubb, Lia Johnson, Gina Storey, Slater Storey, Benjamin Walker, Andy Ziemba, Peter Heekin, Kevin Bracken, Terry Crawford, Mark Pollock, Abby Mills, Terry Town.

Honey Badgers—Captain Brent VanBueren, Carla Penfield Stroh, Mark Frank Stanton, John Colgate, Janet Salvoni, Robert Shaw, Anne Mulick, Tony Gray, Kayla Nisson, Ron Fairfax, Eric Kiel, Lisa Wood.

Subdudes—Captains Jody Zarkos and Chris Zarkos, Tizz Strachan, Trent Stumph, Claire Currie, Aris Flood, Randy Flood, Nick Chickrell, Nick Stenicka, Trevor Larimer, Will Resko, Jeannie Kiel.

 Bruins—Captains Devan Hoehn and Tristan Gralenski, Mariana Springs, Liz Wallace, Maico Johnson, Robert Lees, Jeremy Greenberg, Daniel Fuhrman, Erika Greenberg, Ryan Gallagher, Jared Smith, John Cortum.

 Speedy Sloths—Captain Aimee Evans, Jamie Rollerson, Edith Iler-Wiedemann, Jano Wiedemann, Emma Drucker, Alec Barfield, John David Davidson, Susanne Connor, Greg Townley, David O’Donnell, Jimmy Rollerson, Will Romano.

Dekes of Hazard—Captain Mike McKenna, Courtney Hamilton, Esmond McCabe, Ryan Deal, Bob Leahy, David Morgan, Katie Quaglia, Scott McGrew, S Daley, Angela Tom, Christopher Roberts.

Wolves—Captain Philip J. Enright, Josh Franks, Benjamin Alan Hurd, Dan Crabtree, Lolly Greeninger, Kimberly Rogers, Hannah Baybutt, Erik Elison, TJ Degnan, Jeremy Boswell, Stu Backstatter, Troy Ortego.

Danny’s Wings—Captains Buck Drew and Bobby Noyes, Stephanie Herald, Heather Livingston, Kelly White, Ed Grimes, Michael Kelly, Richard Boullon, Jeremy Hellman, Winslow Brokaw, Rod Harten, Dick Springs.

Narwhals—Captain Erika Daly, Drew Daly, Dotty Hand Sarchett, Justin Rumpeltes, Nancy Parsons-Brown, Dan Vanden Heuvel, Curtis Moffett, Tim Price, Mike Hoover, Janis Gillette, Johannes Thum.

 

--------------------------------------------

SUNDAY, OCTOBER 27 (B+ results)

Aardvarks 6-2 over Sleestaks

Sharks 3-0 over Hutch’s Bad Dogs

SUNDAY, NOVEMBER 3 (games at SV Skating Center, Campion Ice House)

4:30 p.m..............................Sleestaks vs. Hutch’s Bad Dogs (B+, Campion)

4:30 p.m.................................................Narwhals vs. The Chubbies (B, SV)

5:45 p.m...............................................Sharks vs. Aardvarks (B+, Campion)

5:45 p.m......................................Honey Badgers vs. Danny’s Wings (B, SV)

7:00 p.m...................................................Speedy Sloths vs. Wolves (B, SV)

7:00 p.m.......................Dream Crushers vs. Dekes of Hazard (B, Campion)

8:15 p.m.................................................Subdudes vs. Bruins (B, Campion)

SUNDAY, NOVEMBER 10 (games at SV Skating Center, Campion Ice House)

4:30 p.m.......................................Aardvarks vs. Hutch’s Bad Dogs (B+, SV)

4:30 p.m............................The Chubbies vs. Dream Crushers (B, Campion)

5:45 p.m.........................................................Sharks vs. Sleestaks (B+, SV)

5:45 p.m........................................Wolves vs. Honey Badgers (B, Campion)

7:00 p.m...........................................Bruins vs. Speedy Sloths (B, Campion)

7:00 p.m.......................................................Subdudes vs. Narwhals (B, SV)

8:15 p.m....................................Danny’s Wings vs. Dekes of Hazard (B, SV)

SUNDAY, NOVEMBER 17 (games at SV Skating Center, Campion Ice House)

4:30 p.m..................................Hutch’s Bad Dogs vs. Sharks (B+, Campion)

4:30 p.m........................................Danny’s Wings vs. The Chubbies (B, SV)

5:45 p.m..........................................Sleestaks vs. Aardvarks (B+, Campion)

5:45 p.m............................................................Narwhals vs. Bruins (B, SV)

7:00 p.m...........................................Dream Crushers vs. Subdudes (B, SV)

7:00 p.m......................................Dekes of Hazard vs. Wolves (B, Campion)

8:15 p.m.............................Honey Badgers vs. Speedy Sloths (B, Campion)

SUNDAY, NOVEMBER 24 (games at SV Skating Center, Campion Ice House)

4:30 p.m........................................................Aardvarks vs. Sharks (B+, SV)

4:30 p.m...................................Narwhals vs. Dream Crushers (B, Campion)

5:45 p.m........................................Sleestaks vs. Hutch’s Bad Dogs (B+, SV)

5:45 p.m...........................Speedy Sloths vs. Dekes of Hazard (B, Campion)

7:00 p.m..........................................Wolves vs. The Chubbies (B, Campion)

7:00 p.m..............................................Subdudes vs. Danny’s Wings (B, SV)

8:15 p.m...................................................Bruins vs. Honey Badgers (B, SV)

SUNDAY, DECEMBER 1 (games at SV Skating Center, Campion Ice House)

4:30 p.m...............................................Sharks vs. Sleestaks (B+, Campion)

4:30 p.m.................................................Dream Crushers vs. Bruins (B, SV)

5:45 p.m..............................Hutch’s Bad Dogs vs. Aardvarks (B+, Campion)

5:45 p.m.........................................The Chubbies vs. Speedy Sloths (B, SV)

7:00 p.m...................................Dekes of Hazard vs. Honey Badgers (B, SV)

7:00 p.m.....................................Danny’s Wings vs. Narwhals (B, Campion)

8:15 p.m................................................Wolves vs. Subdudes (B, Campion)

SUNDAY, DECEMBER 8 (games at SV Skating Center, Campion Ice House)

4:30 p.m...................................................Aardvarks vs. Sleestaks (B+, SV)

4:30 p.m....................................Speedy Sloths vs. Subdudes (B, Campion)

5:45 p.m............................................Hutch’s Bad Dogs vs. Sharks (B+, SV)

5:45 p.m...................................... Bruins vs. Dekes of Hazard (B, Campion)

7:00 p.m..........................Danny’s Wings vs. Dream Crushers (B, Campion)

7:00 p.m.......................................Honey Badgers vs. The Chubbies (B, SV)

8:15 p.m...........................................................Narwhals vs. Wolves (B, SV)

SUNDAY, DECEMBER 15 (games at SV Skating Center, Campion Ice House)

4:30 p.m..............................Sleestaks vs. Hutch’s Bad Dogs (B+, Campion)

4:30 p.m.............................................Subdudes vs. Honey Badgers (B, SV)

5:45 p.m...............................................Sharks vs. Aardvarks (B+, Campion)

5:45 p.m................................................Wolves vs. Dream Crushers (B, SV)

7:00 p.m....................................................Danny’s Wings vs. Bruins (B, SV)

7:00 p.m............................The Chubbies vs. Dekes of Hazard (B, Campion)

8:15 p.m......................................Speedy Sloths vs. Narwhals (B, Campion)

SUNDAY, DECEMBER 22—no games scheduled

SUNDAY, DECEMBER 29 (games at SV Skating Center, Campion Ice House)

4:30 p.m.......................................Aardvarks vs. Hutch’s Bad Dogs (B+, SV)

4:30 p.m.................................Dekes of Hazard vs. Subdudes (B, Campion)

5:45 p.m........................................................Sharks vs. Sleestaks (B+, SV)

5:45 p.m...........................Dream Crushers vs. Speedy Sloths (B, Campion)

7:00 p.m....................................Honey Badgers vs. Narwhals (B, Campion)

7:00 p.m......................................................Bruins vs. The Chubbies (B, SV)

8:15 p.m..................................................Wolves vs. Danny’s Wings (B, SV)

SUNDAY, JANUARY 5 (games at SV Skating Center, Campion Ice House)

4:30 p.m...................................Hutch’s Bad Dogs vs. Sharks (B+, Campion)

4:30 p.m............................................................Bruins vs. Subdudes (B, SV)

5:45 p.m..........................................Aardvarks vs. Sleestaks (B+, Campion)

5:45 p.m....................................................Speedy Sloths vs. Wolves (B, SV)

7:00 p.m..................................Dekes of Hazard vs. Dream Crushers (B, SV)

7:00 p.m............................Honey Badgers vs. Danny’s Wings (B, Campion)

8:15 p.m.......................................The Chubbies vs. Narwhals (B, Campion)

SUNDAY, JANUARY 12 (games at SV Skating Center, Campion Ice House)

4:30 p.m.........................................................Aardvarks vs. Sharks (B+, SV)

4:30 p.m........................................Honey Badgers vs. Wolves (B, Campion)

5:45 p.m.........................................Sleestaks vs. Hutch’s Bad Dogs (B+, SV)

5:45 p.m.........................................Speedy Sloths vs. Wolves (B, Campion)

7:00 p.m..........................Dekes of Hazard vs. Danny’s Wings (B, Campion)

7:00 p.m.......................................................Narwhals vs. Subdudes (B, SV)

8:15 p.m.....................................Dream Crushers vs. The Chubbies (B, SV)

SUNDAY, JANUARY 19—note game time changes for rest of season

4:30 p.m................................................Wolves vs. Dekes of Hazard (B, SV)

4:30 p.m...................................................Bruins vs. Narwhals (B, Campion)

5:45 p.m.........................................The Chubbies vs. Danny’s Wings (B, SV)

5:45 p.m..................................Subdudes vs. Dream Crushers (B, Campion)

7:00 p.m...................................... Honey Badgers vs. Speedy Sloths (B, SV)

7:00 p.m...............................................Sharks vs. Sleestaks (B+, Campion)

8:15 p.m..............................Hutch’s Bad Dogs vs. Aardvarks (B+, Campion)

SUNDAY, JANUARY 26 (games at SV Skating Center, Campion Ice House)

4:30 p.m.....................................Dekes of Hazard vs. Speedy Sloths (B, SV)

4:30 p.m....................................Dream Crushers vs. Narwhals (B, Campion)

5:45 p.m.....................................................The Chubbies vs. Wolves (B, SV)

5:45 p.m.....................................Danny’s Wings vs. Subdudes (B, Campion)

7:00 p.m..........................................Honey Badgers vs. Bruins (B, Campion)

7:00 p.m.........................................Sleestaks vs. Hutch’s Bad Dogs (B+, SV)

8:15 p.m.........................................................Sharks vs. Aardvarks (B+, SV)

SUNDAY, FEBRUARY 2—no games scheduled

SUNDAY, FEBRUARY 9 (games at SV Skating Center, Campion Ice House)

4:30 p.m...........................................................Wolves vs. Narwhals (B, SV)

4:30 p.m........................................Dekes of Hazard vs. Bruins (B, Campion)

5:45 p.m.....................................Danny’s Wings vs. Dream Crushers (B, SV)

5:45 p.m..............................The Chubbies vs. Honey Badgers (B, Campion)

7:00 p.m...............................................Subdudes vs. Speedy Sloths (B, SV)

7:00 p.m...........................................Sleestaks vs. Aardvarks (B+, Campion)

8:15 p.m...................................Hutch’s Bad Dogs vs. Sharks (B+, Campion)

SUNDAY, FEBRUARY 16 (games at SV Skating Center, Campion Ice House)

4:30 p.m......................................The Chubbies vs. Dekes of Hazard (B, SV)

4:30 p.m.......................................Narwhals vs. Speedy Sloths (B, Campion)

5:45 p.m..............................................Subdudes vs. Honey Badgers (B, SV)

5:45 p.m...........................................Bruins vs. Danny’s Wings (B, Campion)

7:00 p.m.......................................Dream Crushers vs. Wolves (B, Campion)

7:00 p.m........................................Aardvarks vs. Hutch’s Bad Dogs (B+, SV)

8:15 p.m.........................................................Sharks vs. Sleestaks (B+, SV)

SUNDAY, FEBRUARY 23 (games at SV Skating Center, Campion Ice House)

4:30 p.m......................................................The Chubbies vs. Bruins (B, SV)

4:30 p.m.........................................Wolves vs. Danny’s Wings (B, Campion)

5:45 p.m.............................................. Narwhals vs. Honey Badgers (B, SV)

5:45 p.m..................................Subdudes vs. Dekes of Hazard (B, Campion)

7:00 p.m......................................Speedy Sloths vs. Dream Crushers (B, SV)

7:00 p.m...............................................Aardvarks vs. Sharks (B+, Campion)

8:15 p.m...............................Sleestaks vs. Hutch’s Bad Dogs (B+, Campion)

SUNDAY, MARCH 1 (games at SV Skating Center, Campion Ice House)

4:30 p.m........................................Speedy Sloths vs. Danny’s Wings (B, SV)

4:30 p.m......................... Honey Badgers vs. Dream Crushers (B, Campion)

5:45 p.m.................................................................Wolves vs. Bruins (B, SV)

5:45 p.m.......................................Subdudes vs. The Chubbies (B, Campion)

7:00 p.m...................................Narwhals vs. Dekes of Hazard (B, Campion)

7:00 p.m..............................................Tournament, No. 1 vs. No. 4 (B+, SV)

8:15 p.m..............................................Tournament, No. 2 vs. No. 3 (B+, SV)

SUNDAY, MARCH 8—B+ tournament games at Campion. Other B games at Campion are Dekes of Hazard vs. Honey Badgers; Narwhals vs. Danny’s Wings; Speedy Sloths vs. The Chubbies; Subdudes vs. Wolves; and Bruins vs. Dream Crushers.

Load comments